DKF małe kino WIELKIE FILMY

09-01-2017 Aktualności

UWAGA!

Już od 6 lutego br. reaktywujemy SPOTKANIA DKF-u !!!

Tak dla kontrastu i swego rodzaju przeciwwagi dla często mrożących krew w żyłach dreszczowców, których krótką historię mogliśmy prześledzić podczas ostatnich seansów, podczas ośmiu najbliższych spotkań naszego DKF-u będzie możliwość wsłuchać się w MUZYKĘ, która będzie głównym motywem, rzecz jasna, jak zawsze subiektywnie wybieranych filmów.
Na pierwszy seans z cyklu filmów muzycznych zapraszamy w poniedziałek 6 lutego o godz. 18.30 
 muzyka amadeusz1

XXII PRZEGLĄD „GODNIE ŚWIĘTA” PRZEWORSK 2017

02-01-2017 Aktualności

XXII Przegląd „Godnie Święta” odbył się 12 stycznia 2017 roku. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież oraz dorośli w kategoriach: kolędy i pastorałki, grupy kolędnicze oraz jasełka. Celem Przeglądu było kultywowanie obrzędów i zwyczajów bożonarodzeniowych naszego regionu, prezentacja umiejętności wokalnych i aktorskich wykonawców oraz popularyzacja śpiewu kolęd i pastorałek. Przegląd miał zasięg powiatowy .

protokół jury

 

„Świat nie jest taki zły” – koncert Haliny Kunickiej

01-12-2016 Aktualności

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W ubiegłą niedzielę (27.11.2016r.) w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się koncert znakomitej piosenkarki Haliny Kunickiej. Było to spotkanie zarówno muzyczne, jak i wspomnieniowe. Podczas koncertu pełnego sentymentalnych nastrojów artystce towarzyszył, akompaniujący na fortepianie, Jerzy Derfel. Miło było usłyszeć wciąż żywe przeboje z dawnych lat. Dodatkową atrakcją koncertu była rozmowa pani Haliny Kunickiej ze swoim impresario, w której to pojawiały się wspomnienia, anegdoty i nieznane fakty zarówno z życia prywatnego, jak i scenicznego piosenkarki. To było niezwykle interesujące spotkanie.

W linku fotorelacja z tego wydarzenia.

Katarzynki 2016 – fotorelacja

01-12-2016 Aktualności

katarzynki-plansza

 

„Katarzynki” jest to przegląd taneczny w którym biorą udział zespoły taneczne o różnym charakterze
z Przeworska i powiatu, działające w przedszkolach,szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich oraz w placówkach upowszechniania kultury. Przegląd odbył się po raz czwarty i cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów.Celem tej imprezy jest popularyzacja tańca , rozwijanie wrażliwości estetycznej a szczególnie wspólna zabawa wśród uczestników.

Więcej →

Page 1 of 10 12345...»