25 Finał WOŚP

03-01-2017 Aktualności

wyniki

wynikirozlicz sztab

 

15 stycznia br już po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka, podobnie jak w roku ubiegłym przeznaczona była na pediatrię i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Sztab nr 2298 liczący 47 wolontariuszy od porannych godzin rozpoczął kwestę w Przeworsku, Kańczudze, Gaci, Soninie oraz Łańcucie. Finałowe działania rozpoczęły się już o godz. 8.00 Podlodowymi Mistrzostwami Miejskiego Koła PZW „Jaz” Przeworsk, podczas których wpływy plus wolne datki uczestników w wysokości 666,33 zostały przekazane na tegoroczny cel 25 Finału WOŚP. Ponadto od godz. 10.00 do 18.00 klub pływacki „Orlik Przeworsk” oraz przeworski WOPR w ramach 25 finału już po raz trzeci zorganizował „Pływanie z WOŚP”, które odbyło się na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku. Podczas akcji, na której zlicytowana została koszulka reprezentacyjna Macieja Hołuba – Mistrza Polski w pływaniu, zebranych zostało 714,70 zł.

Finałowy koncert w sali widowiskowej MOK rozpoczęliśmy o godzinie 15.00 występami zespołów tanecznych i wokalnych z MOK Przeworsk tj. zespołu tanecznego PLUSIK, zespołu wokalnego DOLCE, zespołu wokalnego MOLTO, zespołu tanecznego PLUS, zespołu wokalnego BEMOL oraz wokalistów zespołu woklanego BEMOL. Następnie na scenie zaprezentowały się dwie solistki: Oliwia Jarosz oraz Aleksandra Wajda kształcące się wokalnie w Rzeszowie. W kolejnym tanecznym bloku program swój zaprezentowały całkiem odmienne grupy taneczne: prezentujący tradycyjne pieśni i tańce Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie” z Markowej oraz grupa taneczna break dance „Unical Brothers”, reprezentująca nowoczesny nurt i akrobatyczne niemal podejście do tańca. Przed występem kolejnej grupy czyli doskonale znanej wszystkim miłośnikom miejskiego folkloru Przeworskiej Kapeli Podwórkowej BEKA odbyła się pierwsza z czterech aukcji odbywających się między występami kolejnych wykonawców. W tym roku z samej licytacji udało nam się zebrać 3022,18 zł. Wśród przedmiotów przekazanych nam na aukcję znaleźć można było m.in. prace plastyczne Krzyśka Urbana, Henryka i Bartka Cebuli oraz Sabiny Wołowiec i Weroniki Pelc, gadżety WOŚP tj. m.in. t-shirty, płyta DVD, książki i kalendarze. Poza tym wylicytowane zostały m.in.: uroczysta kolacja dla dwóch osób w Restauracji „Terapia”, koszulka reprezentacyjna Lecha Poznań z autografem kapitana zespołu Łukasza Trałki, 2 zestawy upominkowe z kawą, jerbą i herbatą z przeworskiego sklepu „Aromar”, gadżety z banków Pekao i Banku Zachodniego WBK – oddziały w Przeworsku, sesja nagraniowa z MRK music studio, szaliki klubowe i piłka przekazane przez Dariusza Malika oraz masaż relaksacyjny w Relaksacyjnym Salonie Masażu w Przeworsku. W tym miejscu składamy serdeczne dzięki wszystkim ofiarodawcom i tym którzy wsparli naszą aukcję: Fundacja WOŚP, Bank Zachodni WBK w Przeworsku, Bank Pekao o. Przeworsk, Restauracja „Terapia”, Henryk i Bartosz Cebula, Krzyszfot Urban, Tomasz Majba, Sabina Wołowiec i Weronika Pelc, sklep z kawą i herbatą „Aromar”, MRK music studio, Dariusz Malik, Relaksacyjny Salon Masażu w Przeworsku.
Zanim na scenie pojawiła się ostatnia tego wieczoru grupa muzyczna tj. pagan-trash metalowa kapela STRZYGA, której pogujących fanów tradycyjnie już nie mogło zabraknąć pod sceną, zagrały dwa zespoły, których wspólnym mianownikiem była sekcja dęta tworzona przez tych samych muzyków. Jako pierwszy zagrał
„ReggaeGang System”, który transowo – regałowymi rytmami i piosenkami starał się pobudzić, nie koniecznie do tańca, choć okazja ku temu była doskonała, ospałą nieco przeworską publiczność. Następnie wystąpili finaliści II etapu popularnego programu telewizyjnego „Must be the music” czyli jarosławsko – przemyski dęty kwartet okolicznościowy „Fila lala”. Finałowy koncert zakończył pokaz lightshow, przygotowany przez grupę MASKARADA działającą przy naszym ośrodku oraz Światełko do Nieba, które zobaczyć można było na placu przed MOK około godz. 21-ej i 22.30.

Składamy serdeczne dzięki wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację tegorocznego 25 Finału WOŚP w Przeworsku tj.: Vision Optyk Przeworsk
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe
„BAMAL”, Piekarnia „BUŁECZKA”, Restauracja „TERAPIA”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „GEMAR” Maria Geraszek, Hurtownia „LIMAR” Marek Licak, Bar „U Teresy”, Sklep „GROSZEK” ul. Konopnicka w Przeworsku, Sklep ZOO Azor Adam Duliban.

Szczególne podziękowania należą się WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM z naszego sztabu nr 2298 kwestującym na ulicach miasta Przeworska, Kańczugi, Soniny, Gaci i Łańcuta oraz ich opiekunom a także wszystkim tym, którzy zapełniali orkiestrowe puszki wolontariuszy. Summa summarum udało na się zebrać 63 629,18 zł + 5,32 EUR, 2 GBP, w tym: Przeworsk: 29 715,44 zł /w tym: aukcja: 3 022,18 zł pływalnia /WOPR/: 714,70 zł, Miejskie Koło PZW „Jaz” Przeworsk 666,33 zł/ Kańczuga: 15 382,20 zł /+ 3421,80 indywidualne przelewy na konto WOŚP/, Sonina 8 981,78, Gać: 6 316,01 zł i Łańcut 3 233,75 zł.

Na zakończenie jako sztab składamy serdeczne dzięki dla MOK Przeworsk za organizację finałowego koncertu oraz dla wszystkich jego wykonawców, Przeworskiemu WOPR i Klubowi Pływackiemu „Orlik” Przeworsk za organizację akcji pływackiej, Zarządowi Miejskiego Koła PZW „JAZ“ w Przeworsku za przekazanie wpływów i wolnych datków na tegoroczny cel WOŚP, a także Ośrodkowi Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gaci za ponowne przyłączenie się do naszego sztabu oraz za dołączenie do niego Ośrodka Kultury w Soninie.

Krajowy sztab nr 2298 w Przeworsku

POWRÓT