30. Taneczny Krąg

13-04-2016 Aktualności

TANECZNY_KRAG_2016_-_afisz

Jubileuszowy 30. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „Taneczny Krąg”, którego organizatorem było Centrum Kulturalne w Przemyślu i Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku odbył się 24 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej MOK. Wzięło w nim udział 13 dziecięcych zespołów ludowych z województwa małopolskiego, lubelskiego,świętokrzyskiego i podkarpackiego, łącznie około 470 osób. Zespoły wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat i 13-16 lat i prezentowały po dwa tańce do wyboru: tańce regionalne, narodowe lub zabawy taneczne. Przegląd obięty został patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Burmistrza Miasta Przeworska. Przegląd uroczyście otworzył gospodarz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i główny organizator Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Komisja artystyczna przyznała nagrody i wyróżnienia oraz Nagrodę Grand Prix.

protokół jury