Kiermasz Wielkanocny 9 kwietnia 2022 – fotorelacja

11-04-2022 Aktualności

Foto168
Kiermasz Wielkanocny 9 kwietnia 2022
Za nami pierwszy Kiermasz Wielkanocny i zapewniamy, że nie ostatni. Miło nam było gościć wystawców z terenu powiatu przeworskiego a nawet z Rudnika nad Sanem. Z powodu kapryśnej pogody, kiermasz odbył się w holu ośrodka, ale chętnych na zakupy nie brakowało. Największym zainteresowaniem cieszyły się Palmy Wielkanocne, które rozeszły się w bardzo szybkim tempie. Na stoiskach można było kupić wszystko to, co może przydać się na wielkanocnym stole począwszy od smakowitych wypieków, a skończywszy na świątecznych ozdobach, wykonywanych przeróżnymi technikami rękodzielniczymi. Nie zabrakło również serów, wędlin, żurków, barszczyków i domowego chrzanu. Dla miłośników sztuki i folkloru oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne znalazly się przepiękne, barwne pisanki, kartki świąteczne, stroiki i ręcznie dziergane serwety. To był raj dla zwolenników prac ręcznych a wystawione dzieła były naprawdę wyjątkowe. Obok artystycznego rękodzieła swoje wyroby z wikliny zaprezentowali plecionkarze. Podczas jarmarku można było nabyć nie tylko tradycyjne kosze i koszyczki na święconkę, ale także inne współczesne formy o różnym przeznaczeniu.
Atrakcją kiermaszu były warsztaty artystyczne zdobienia pisanek. Wzięły w nich udział dzieci a także ich rodzice. Warsztaty poprowadziła Pani Basia Tereszkiewicz – instruktor Koła Ceramiki i Batiku – która podzieliła się swoją wiedzą i zdobytym wieloletnim doświadczeniem. Dzięki zaangażowaniu uczestników warsztatów, powstały urokliwe arcydzieła w postaci pięknie zdobionych pisanek.
Podczas kiermaszu można było posłuchać ciekawostek o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych z terenu podkarpacia, które przybliżyła nam Pani Bożena Siwiecka.
W imprezie uczestniczyło ponad 20 wystawców: koła gospodyń wiejskich, zespoły szkół z Przeworska i Zarzecza, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Przeworska, firmy oraz rękodzielnicy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom biorącym udział w Kiermaszu Wielkanocnym, za swoją pracę, zaangażowanie, przygotowanie ozdób, słodkości, rękodzieł, wyrobów regionalnych, oraz pracę podczas świątecznego jarmarku. To dzięki Waszej wspaniałej pracy kiermasz został przygotowany perfekcyjnie ❤️.
Oto pełna lista wystawców, dziękujemy jeszcze raz Wszystkim:
 Koło Gospodyń Wiejskich w Świętoniowej
Koło Gospodyń Wiejskich w Maćkówce I
Koło Gospodyń Wiejskich w Pełnatyczach
Koło Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach
Koło Gospodyń Wiejskich – Gorliczyna I
Koło Gospodyń Wiejskich w Rożniatowie
Zespół Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku
Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
Pani Marta Pietraszek – Palmy Wielkanocne
Pani Anna Kaczmarczyk – Wyroby z Wikliny
Pani Zofia Szymańska – Rękodzieło – Wyroby szydełkowe
Pani Barbara Krawczyk – Rękodzieło – Wyroby szydełkowe
Pani Karolina Cieleń – Rękodzieło artystyczne
 Pani Danuta Zbójnowicz – Rękodzieło artystyczne
Pan Krystian Kwolek – Sery od Kwolka
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku
Pani Monika Stańko – Rękodzieło artystyczne
Pani Zofia Szyszka – Rękodzieło artystyczne
Pan Janusz Koman – Rękodzieło Artystyczne
Pani Zuzanna Zamorska – Rękodzieło artystyczne
Pani Genowefa Szczodrowicz – Rękodzieło artystyczne
Pani Maria Hałajko – Rękodzieło artystyczne
Pan Adam Hypta – Rękodzieło artystyczne
Pani Stefania Ćwikła – Rękodzieło artystyczne
Wesołego Alleluja


POWRÓT