Koło teatralne „Na koturnach” w spektaklu „Chory z Urojenia”

20-05-2022 Aktualności

Foto042

Koło teatralne „Na koturnach” w spektaklu „Chory z Urojenia”

 „Chory z Urojenia” to doskonała komedia mistrza gatunku – Moliera, w adaptacji i reżyserii Agnieszki Wajdy. Sztuka została wystawiona na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku  19 maja 2022 r. przez Koło teatralne „Na koturnach”. Argan główny bohater komedii jest hipochondrykiem, który nieustannie wmawia sobie kolejne choroby i skrupulatnie stosuje się do zaleceń lekarzy. Chce też, by jego córka poślubiła lekarza. Oczywiście córka Aniela ma swoje własne plany matrymonialne i ani myśli słuchać ojca. Do akcji wkracza pokojówka. To ona jest głosem rozsądku. Argan nazywa ją często idiotką, bo mówi mu prawdę, której on nie chce przyjąć.

„Chory z Urojenia” Moliera   to spektakl, który bawi do łez, ale i  obśmiewa ludzką głupotę, zacofanie, obłudę  i podłość. W postać tytułowego „chorego”  wcielił się Piotr Mazur, który w swoją rolę włożył dużo wysiłku i zagrał naprawdę profesjonalnie, podobnie jak pozostali odtwórcy ról.  Wszyscy nasi aktorzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach teatralnych, ćwicząc wymowę, dykcję, ruch sceniczny i oczywiście ucząc się na pamięć swoich ról. Podczas spektaklu świetnie poradzili sobie ze stresem. Całe przedstawienie upiększała dekoracja, muzyka             i piękne stroje.  Oklaski, pochwały i miłe słowa zmotywowały naszych utalentowanych artystów do kontynuowania swojej przygody z aktorstwem a kolejnym spektaklem, który będziecie mogli Państwo obejrzeć to będzie sztuka pn. „Romeo i Julia”.

Gratulujemy i dziękujemy Pani Agnieszce Wajdzie, która od kilku lat prowadzi zajęcia teatralne           z młodzieżą, za przegotowanie i realizację spektaklu, a naszym młodym artystom życzymy dużo radości i satysfakcji z rozwijania uzdolnień i talentów, którymi  potrafią dzielić się z innymi. Życzymy również ogromnej, wspaniałej i wiernej publiczności, która zawsze nagradza gromkimi brawami.

 

POWRÓT