Konferencja „W obronie Jana Pawła II” – 16 maja 2023 r.

16-05-2023 Aktualności

347383797_791500322498775_7043144372287682724_n

W Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku trwa właśnie konferencja „W obronie Jana Pawła II”, Organizowana przez Fundację Wzrastanie.

W roku jubileuszowym 630-lecia nadania praw miejskich Przeworskowi, zorganizowana została konferencja poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II – jednemu z największych synów polskiej ziemi, człowiekowi niezłomnej i głębokiej wiary.
Spotkanie zorganizowane przez Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie“ skierowane szczególnie do ludzi młodych zgromadziło w sali Miejski Ośrodek Kultury Przeworsk m.in. uczniów przeworskich szkół podstawowych. Jako gospodarz miejsca w konferencji uczestniczył również Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska wraz z zastępcą Wojciechem Supersonem oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszką Zakrzewską. Witając wszystkich zebranych, burmistrz podzielił się również własnymi wspomnieniami ze spotkania z Papieżem.
Na zaproszenie ks. Piotra Buka Przewodniczącego Rady Fundacji, wspomnienia oraz prelekcje dotyczące nauczania św. Jana Pawła II wygłosili abp senior Józef Michalik, ks. dr hab. Dariusz Dziadosz, ks. dr hab. Wacław Siwak oraz prof. Ryszard Stocki.

fot. UM Przeworska