„MOTOSERCE 2022″ – foto relacja z wydarzenia

20-06-2022 Aktualności

Zdjecia0029
W dniu 18. 06. 2022 r w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyła się impreza „MOTOSERCE” promująca oddawanie krwi.
„MOTOSERCE”- jest ogólnopolską akcją krwiodawstwa organizowaną od 2009 roku przez kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, jest ideą wynikającą
z potrzeby serca i z chęci działania.
Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku oraz Klub Motocyklowy „LEGION OF BROTHERS” z Jarosławia. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Przeworski oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, w której zorganizowany został punkt poboru krwi.
Na placu przed budynkiem MOK odbyły się pokazy:
– motocykli Klubu Motocyklowego „LEGION OF BROTHERS” z Jarosławia ,
– sprzętu wojskowego Wojsk Obrony Terytorialnej z Jarosławia ,
– sprzętu policyjnego Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku ,
sprzętu gaśniczo – ratowniczego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku .
przy stoisku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej można było uzyskać bezpłatne porady oraz wykonać badania profilaktyczne ,
– samochód rajdowy Renault Clio przygotowany do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski,
– mercedes cabrio 520,
– cadilac cabrio skrzydlak lata 60.
Oprócz pokazów, dzieci mogły liczyć na szereg atrakcji w miasteczku zabaw, z których skwapliwie skorzystały. Moc wrażeń zapewniła firma Bartfun.
W trakcie spotkania trwała zbiórka pieniędzy na leczenie chorego chłopca Gabrysia Skwary.
Podczas bloku koncertowego obejrzeliśmy występy przygotowane przez Szkołę Muzyki Rozrywkowej „Muzyczny Świat” w Przeworsku, oraz program wykonany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I-stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku.
Sobotnią akcję zakończyliśmy występem zespołu THE FIVE PLUS.
Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i udział w akcji:
– Klub Motocyklowy „LEGION OF BROTHERS” z Jarosławia
– Starostwo Powiatowe w Przeworsku
– Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku
– Wojsko Obrony Terytorialnej z Jarosławia
– Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku
– Państwowa Straż Pożarna w Przeworsku
– Szkoła Muzyki Rozrywkowej „Muzyczny Świat”
– Państwowa Szkoła Muzyczna I – stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku
– zespół THE FIVE PLUS
– BartFun Bartek Kulikowski
– pan Karol Zardzewiały
– pan Waldemar Mrugała
Dziękujemy za każdą oddaną krople krwi . Dobro wraca.