Półkolonia 2015

22-07-2015 Aktualności

półkolonia

FOTORELACJA

Już od kilkunastu lat w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku organizowana jest półkolonia dla dzieci spędzających wakacje w mieście a na co dzień uczęszczających do przeworskich szkół podstawowych i gimnazjum.

Półkolonia trwała od 6.07. do 17 lipca 2015 r. od poniedziałku do piątku, zajęcia odbywały się w godzinach 9.00 -14.00
i uczęszczało na nie 35 dzieci podzielonych na dwie grupy wiekowe. Każdą z grup opiekował się wychowawca – instruktor, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury. Sprawami zdrowia półkolonistów zajmowała się zatrudniona na okres półkolonii higienistka. Nad całością opiekę sprawował kierownik półkolonii podległy bezpośrednio dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury.
Na półkolonii dzieci przebywały nieodpłatnie, wszelkie koszty pokrywane były przez Urząd Miasta Przeworska. Codziennie dzieci otrzymywały drugie śniadanie przygotowywane przez firmę pani Marii Geraszek „Gemar”. W słoneczne dni półkoloniści korzystali nieodpłatnie
z basenu MOSiR, kąpali się w wodzie pod opieką ratownika i opalali się w słońcu. W dni niepogody prowadzone były zajęcia w sali MOK: zabawy z chustą, zawody w piłkarzyki i tenisa stołowego, zajęcia z kursu tańca towarzyskiego, gry stolikowe, konkursy plastyczne. Dzieciom zorganizowano wycieczkę do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej o do Policji tam zapoznały się z ciekawą pracą tych instytucji. Dzieciom wyświetlano bajki w ramach tzw. „Małego DKF -u”. Największą atrakcją była całodniowa autokarowa wycieczka do Krakowa, do Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam dzieci zwiedziły z przewodnikiem: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz Smoczą jamę. Poza tym spacerowały po rynku krakowskim i zwiedziły Sukiennice. Kolejną wycieczką był wyjazd do Portu Lotniczego
w Jasionce koło Rzeszowa, gdzie dzieci przechodziły przez kontrolę i uczestniczyły w odprawie bagażowej. Ciekawostką była Straż Pożarna i pokaz gaszenia samolotu. Na zakończenie półkolonii każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

Bożena Siwiecka

POWRÓT