„PRZEWORSKIE DZIECI PRZECIW PRZEMOCY” – marsz 5 czerwca 2023 r.

06-06-2023 Aktualności

Zdjecia0002

5 czerwca 2023 roku, w ramach lokalnej kampanii przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, ulicami Przeworska przeszedł marsz pod nazwą „PRZEWORSKIE DZIECI PRZECIW PRZEMOCY”. Organizatorami wydarzenia był Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Przeworsku.
W marszu uczestniczyli przedstawiciele instytucji działających na terenie miasta, oraz dzieci i młodzież z przeworskich szkół i przedszkoli.
Kulminacją marszu były okolicznościowe przemówienia Dyrektora MOPS Pani Magdaleny Szlachty i Burmistrza Miasta Przeworska Pana Leszka Kisiela.
W ramach wydarzenia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyła się wystawa prac i wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt. „Nietykalni”.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchania referatu Pana Przemysława Chruściela – trenera, terapeuty, wieloletniego specjalisty w zakresie m.in. rozwoju i psychoedukacji dzieci i młodzieży.
Na zakończenie wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa i przedstawił spektakl pt. „Zaciśnięte pięści”.