SUKCESY WOKALISTEK MOK

16-11-2021 Aktualności

W listopadzie 2021 r. solistki i zespół wokalny brały udział w konkursach piosenki o tematyce patriotycznej zdobywając nagrody i wyróżnienia. Pierwszym z nich był X KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku, który odbył się 4 listopada 2021 r. Wśród laureatów było 6 wokalistek :

This slideshow requires JavaScript.

Zofia Majcher – wyróżnienie w I kat.
Zuzanna Szczygieł – II miejsce w II kat.
Paulina Hawro – III miejsce w II kat.
Aleksandra Gujda – II miejsce w III kat.
Kinga Walaszek – wyróżnienie w III kat.
Julia Wojciechowska – wyróżnienie w III kat.

Młode wokalistki na co dzień uczęszczają na zajęcia zespołów wokalnych „ DOLCE”, „ MOLTO” oraz „ BEMOL”.

„Z młodej piersi się wyrwało…” tak rozpoczyna się piosenka napisana przez Jarosławianina, poetę Michała Zielińskiego, która stała się inspiracją do powstania Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „SERCE W PLECAKU”. 8 listopada w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się już po raz XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „SERCE W PLECAKU 2021”. Festiwal ten cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży i dorosłych z całej Polski. Wokalistki z MOK biorą udział w tym festiwalu kolejny raz zawsze przywożąc nagrody lub wyróżnienia.

W bieżącym roku w festiwalu tym brał udział Zespół wokalny „BEMOL”, który zdobył III miejsce w kategorii szkół średnich – zespoły, oraz Aleksandra Gujda, która również zdobyła III miejsce w kategorii szkół średnich solistów. Nagrody laureatom wręczała między innymi Jadwiga Spiradek – córka Michała Zielińskiego.

POWRÓT