II Miejsce Kapeli Podwórkowej BEKA z Przeworska – Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego w Wolborzu 21-22 maja 2022 r.

25-05-2022 Aktualności

BekaWolbórz – stolica polskiej muzyki podwórkowej. 21 i 22 maja 2022 r. po raz 18-ty odbył się Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego. Pierwszy raz uczestnicy walczyli na deskach Wolborskiego Centrum Kultury. Dotychczas festiwal obywał się w Piotrkowie Trybunalskim. Do udziału zakwalifikowało się 17 kapel podwórkowych z całej Polski. Ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców, trzy główne miejsca oraz trzy wyróżnienia:
– I miejsce zajęła Ferajna Bydgoska
– II miejsce Kapela BEKA
– III miejsce Kapela Spalska
– Kapela Maciejowa – wyróżnienie
– Kapela w sam raz – wyróżnienie
– Kapela Nicponie – wyróżnienie
Kapelom nagrody wręczali m. in. Grzegorz Lorek poseł na sejm RP, Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego, Dariusz Magacz wicestarosta piotrowski, Elżbieta Ościk członek zarządu powiatu oraz Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.
Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa.
Gratulujemy zwycięzcom a w szczególności drugiego miejsca Kapeli Podwórkowej BEKA z Przeworska!!! Życzymy dalszych sukcesów.
Wszystkich którzy chcą posłuchać Naszych Laureatów serdecznie zapraszamy 28 maja 2022 r. na Dzień Działacza Kultury Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku gdzie wystąpią i umilą czas wszystkim przybyłym.