Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa

11-12-2015 Aktualności

2016-01-31 plakat Karnawal - Przeworsk

Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku serdecznie zaprasza na Karnawałową Galę Operowo-Operetkową –  Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich w wykonaniu Międzynarodowej Grupy Operowej SONORI ensemble. Gala odbędzie się 31 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej MOK Przeworsk. Bilety w cenie 35 zł /ulgowy/ i 40 zł /normalny/ do nabycia w MOK Przeworsk, ul. Jagiellońska 10 a.

Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna uczta muzyczna w krainie opery. W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Porgy and Bess“ i wiele innych. Magię dawnego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek Johanna Straussa („Zemsta nietoperza”, „Baron cygański) i Imre Kalmana („Księżniczka czardasza”). Szampański nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje. Zapraszamy na pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków operowych. Gala Karnawałowa przygotowana przez artystów z Wiednia, Pragi, i Wrocławia to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

Sonori Ensemble to Zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak Národní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu innych. Są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble, działająca wcześniej jako Grupa Operowa Sonotrio, istnieje od marca 2012 roku i ma już w swoim dorobku ponad 100 koncertów w kraju i zagranicą. Ze swoim projektem Mozartiada zespół gościł m.in. w Wiedniu i we Wrocławiu. Na przełomie grudnia i stycznia w latach 2013 i 2014 śpiewacy odbyli tournée koncertowe z Galą Karnawałową po Dolnym Śląsku dając kilkanaście koncertów przy pełnych salach m.in.: w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, w Teatrze Starym w Bolesławcu. Zespół realizował także szereg imprez plenerowych m.in. na Zamku Grodziec czy w uzdrowisku Lądek Zdrój. We wrześniu 2013 r. artyści rozpoczęli występy na terenie Niemiec w ramach imprez Lausitzer Rosengarten.

Do ważniejszych występów grupy należy także: koncert specjalny w Ratuszu Wrocławskim na zamówienie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, dwukrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści wystąpili m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori oraz koncerty galowe w ramach Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką w Żarach oraz podczas PrzyLądka Muzyki w Lądku Zdroju, jak również występ w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavanich” w Jarosławiu. W sezonie karnawałowym 2014/2015 artyści zrealizowali cykl 14 koncertów sylwestrowo-noworocznych, m.in. w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Ostrowie Wielkopolskim, Stalowej Woli, Krośnie, Sandomierzu, Tarnobrzegu i innych miastach. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej oraz spektakl w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Artyści otrzymali także ponowne zaproszenia na festiwale w Żarach i Nowej Soli z nowym programem poświęconym muzyce z filmów i musicali „Viva America“, grupa weźmie także udział w Festiwalu Teatralnym w Tarnobrzegu z programem „Mozartiada“.

W lipcu 2015 grupa operowa wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej w mieście Forst (Niemcy) oraz w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków“ w Piotrkowie Trybunalskim. Jesień i zima 2015 stoi zaś pod znakiem koncertów na północy Polski, m.in. w Koszalinie, Kołobrzegu, Świnoujściu oraz na zamku Świdwin. Przed zespołem także intensywny początek roku – cykl ponad 30 koncertów z Galą Karnawałową i projektem Opera in Love, który zwieńczy Gala Walentynkowa 2016 w Filharmonii Zielonogórskiej.

Artyści Sonori Ensemble w lipcu 2015 r. wystąpili po raz pierwszy we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival i zaproszenia na kolejne koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu „Tra cielo e terra” w Rzymie.

Zespół stale rozwija się, nawiązując współpracę z kolejnymi instytucjami kultury i nowymi artystami, tworzy także kolejne autorskie projekty artystyczne.

 

 

Wykonawcy:

 

Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław)

Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń)

Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław)

Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław)

Tomasz Tracz (tenor, Wrocław)

Ivo Michl (baryton, Praga)

Prowadzenie: Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław)

 

Gościnnie:

Júlia Grejtáková (fortepian, Bratysława)

Czas trwania koncertu: 2 godziny (z przerwą)

 

 

Júlia Grejtáková – słowacka pianistka, korepetytor solistów w operze w Koszycach, od 2014 związana z Operą Narodową w Bratysławie. Współpracuje także z Filharmonią w Koszycach oraz operą w Bańskiej Bystrzycy. Od 2011 r. oficjalna pianistka międzynarodowego konkursu wokalnego „Musica Sacra” w Rzymie. Organizuje autorskie projekty operowe, jak: Mosty Európy, Verdi Gala, Emozioni in musica i wiele innych. Współtwórczyni i pianistka projektu OPERA SLOVAKIA. Występowała podczas licznych koncertów operowych z uznanymi śpiewakami operowymi oraz instrumentalistami podczas koncertów na Słowacji, w Polsce, we Włoszech, Hiszpanii, Meksyku i innych. W repertuarze posiada wiele dzieł operowych i sakralnych.

 

POWRÓT