Kiermasz Bożonarodzeniowy – 18 grudnia 2022 r. – fotorelecja

19-12-2022 Aktualności

Zdjecia0125❄W niedzielę 18 grudnia br. w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku zrobiło się gwarno i radośnie, a to za sprawą wystawców, którzy przybyli na świąteczny kiermasz Mimo mocno zimowej aury kiermasz przyciągnął wielu odwiedzających. Była to okazja do tego, by przed świętami Bożego Narodzenia zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby świąteczne lub podarunki dla najbliższych.
Każdy kto przybył do Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku mógł poczuć świąteczny nastrój i magię zbliżających się świąt.
Stoiska oferowały szeroki asortymentu produktów – od pierniczków po dekoracje świąteczne. Panie z kół gospodyń wiejskich przygotowały świąteczne wypieki, pyszne ciastka, piękne ozdoby choinkowe i stroiki. Można było nabyć świąteczne przedmioty rękodzieł takie jak: ręcznie robione bombki, makramowe aniołki, wyroby szydełkowe, ceramiczne, wianki i wiele innych. Swoje stoiska przygotowali uczniowie szkół gastronomicznych Zespół Szkół Rolniczych w Zarzeczu i Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz rękodzielnicy.
Specjalną atrakcją dla dzieci, okazały się warsztaty artystyczne, podczas których, swoje umiejętności i zdolności artystyczne przekazała Pani Barbara Tereszkiewicz, instruktor Koła Ceramiki i Batiku. Dzieci uczestniczące w warsztatach mogły poznać techniki tworzenia i zdobienia poszczególnych ozdób choinkowych i spróbować swoich sił w wykonywaniu świątecznych, przepięknych i niepowtarzalnych dekoracji.
O zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych opowiedziała Pani Bożena Sowiecka.
Przy okazji kiermaszu odbyła się również zbiórka pieniężna do puszki dla Poli Matuszek. Dziewczynka zmaga się z bardzo rzadką chorobą SMA, której leczenie wymaga bardzo drogiego leku.
Wszystkim wystawcom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud włożony w przygotowania do kiermaszu i życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia pełnego świątecznej atmosfery!
POWRÓT