Kółko teatralne

24-07-2021 Aktualności

kółko teatralne


Szukasz zajęć teatralnych? Świetnie trafiłeś! Grupa teatralna „Na Koturnach”
to grupa młodych ludzi, która poprzez zabawę tworzy spektakle ucząc się przy tym aktorstwa i odkrywając w sobie niezwykłe umiejętności. Dołączając do grupy teatralnej poznasz warsztat i techniki aktorskie, nauczysz się panować nad głosem, radzić sobie z tremą i stresem towarzyszącym publicznym wystąpieniom, a także wykształcisz prawidłową dykcję i technikę mowy. Biorąc udział w naszych zwariowanych improwizacjach aktorskich rozwiniesz wyobraźnię, kreatywność i nauczysz się radzić sobie w każdej sytuacji. A wszystko to w grupie nietuzinkowych, pełnych energii ludzi, którzy tworzą świetną atmosferę na scenie i w życiu.

1

Zajęcia adresowane do młodzieży od lat 13. Uczestnicy biorą udział w wszechstronnym treningu aktorskim, na który  składa się praca nad ciałem, głosem,  przestrzenią, rekwizytem i przygotowaniem do wystawienia sztuki teatralnej. Zajęcia kończą się wystawieniem spektaklu teatralnego na scenie MOK-u.

czwartki o godz.17:30 – 19:00
Instruktor: Agnieszka Wajda
Opłata: 60zł/m-c  (1xtyg. 90 min)
Spotkanie organizacyjne 2 września godz. 16:00 Sala klubowa, MOK
Zapisy: 16 648 79 11

 

Kółko teatralne  przeznaczone dla dzieci 6-12 lat.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach teatralnych dzieci mają możliwość kontaktu z różnorodnymi formami sztuki. Poprzez uczestnictwo w zabawach teatralnych dzieci zyskują odwagę i pewność siebie, uczą się koncentracji i skupienia, bowiem bardzo ważnym aspektem zajęć teatralnych jest nauka oraz ćwiczenie tych właśnie umiejętności, niezbędnych nie tylko podczas pracy nad etiudą czy przedstawieniem, ale również w szkole podczas nauki.

2

Teatr rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija umiejętności ruchowe oraz zwiększa poczucie własnej wartości.

Celem zajęć jest:  rozbudzanie wyobraźni, kształtowanie pewności siebie, nabycie i ćwiczenie umiejętności koncentracji, nauczenie współdziałania w grupie, zwalczanie wstydu przed publicznymi wystąpieniami, rozwijanie pozytywnych cech charakteru, takich jak tolerancja, życzliwość, otwartość, szczerość, wdrażanie do samodzielności, ćwiczenie pamięci, poznanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem,  doskonalenie mimiki, ekspresji i plastyki ciała, ćwiczenie narządów mowy. Metody pracy:  zabawy integracyjne, ćwiczenia koncentracji,   zabawy teatralne, ćwiczenia dramy, narządów mowy – ćwiczenia dykcji i techniki oddechowe, improwizacje aktorskie.

czwartki o godz.16:00 – 17:30
Instruktor: Agnieszka Wajda
Opłata: 60zł/m-c  (1xtyg. 90 min)
Spotkanie organizacyjne 2 września godz. 16:00 Sala klubowa, MOK
Zapisy: 16 648 79 11

 

 

 

 

 

POWRÓT