Koncert kolęd i pastorałek 15.01.2023 – fotorelacja

16-01-2023 Aktualności

Zdjecia0125

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA
❄️Boże Narodzenie przychodzi co roku i chociaż wielu z dorosłych zarzeka się, że święta organizuje ze względu na dzieci to i tak dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, którym towarzyszą jak zawsze piękne kolędy i pastorałki.
❄️15 stycznia 2023 r. w MOK w Przeworsku zgromadziliśmy się po raz kolejny aby wspólnie kolędować. W każdym regionie na świecie spotykamy inne kolędy , pastorałki jak również inne zwyczaje. O tym czy na całym świecie ubieramy choinki, a może kaktusy?, prezenty przynosi Św. Mikołaj czy Befana, jakie przygotowujemy potrawy świąteczne dowiedzieliśmy się ze śmiesznych dialogów prezentowanych przez dzieci i młodzież.
❄️Podczas tegorocznego koncertu usłyszeliśmy wiele wspaniałych polskich tradycyjnych i współczesnych kolęd i pastorałek. Były to wszystkim znane np. „Przybieżeli do Betlejem ”, „Lulajże Jezuniu”, „ Gdy się Chrystus rodzi” we współczesnej aranżacji oraz „Szara kolęda ”, „Na pasterkę ”, „ Jadą , jadą kolędnicy”,„ Pójdźmy za światłem” kompozycji współczesnych autorów.
❄️Utwory te usłyszeliśmy w wykonaniu solistów, zespołów wokalnych jak i najmłodszych pianistów. Młodzi artyści na co dzień uczęszczają na zajęcia szkółki muzycznej oraz są członkami zespołów wokalnych „VELOCE” „VELOCE II”, „DOLCE”, „MOLTO” oraz „BEMOL”.
❄️Z okazji Świąt i Nowego Roku życzymy wszystkim gwiazdki najjaśniejszej, choinki

najpiękniejszej, prezentów wymarzonych, karnawału szalonego, roku nowego bardzo udanego i zapraszamy na kolejny nasz koncert za rok.❄️
POWRÓT