„Plastusiowy pamiętnik”, „W krainie mitów” – Narodowy Teatr Edukacji

10-05-2023 Aktualności

IMG_20230510_120641

10 maja 2023 r. na deskach sceny widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Zaprezentowali dwa spektakle „Plastusiowy pamiętnik” dla najmłodszych oraz „W krainie mitów” dla nieco starszej widowni.
„Plastusiowy Pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.
„W krainie mitów” w scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Spotyka w nich zapomnianych już dziś: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Nasi bohaterowie ulegają nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz-rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza. Zadanie to wymaga jednak od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku.
POWRÓT