Platynowy koncert zespołu Czerwone Gitary – 17 lutego 2024 r.

24-05-2023 Aktualności

PlakatCzerwoneGitary

Platynowy koncert zespołu Czerwone Gitary
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji 55-lecia zespołu Czerwone Gitary. Platynowy Koncert już 17 lutego 2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury podczas trasy koncertowej zespołu po całej Polsce.
Czerwone Gitary nazywane były polskimi Beatlesami i tak jak oni w 1969 roku na Targach Płytowych w Cannes (Francja) zdobyli nagrodę Trophėe du MIDEM. Ich popularność w Polsce, Związku Sowieckim, Niemczech i krajach ościennych, dorównywała tej, jaką cieszyła się Wielka Czwórka z Liverpoolu.
Zespół The Beatles od pięćdziesięciu lat nie istnieje, a Czerwone Gitary nadal występują, nagrywają i nadal odnoszą sukcesy.
Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej .Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Maja fantastyczny kontakt z publicznością, z która śpiewają wszystkie swoje przeboje, takie jak: „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Gdy kiedyś znów zawołam cię”, „Kwiaty we włosach”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Jesień idzie przez park”.
W roku 2000 CZG zostały laureatem plebiscytu tygodnika „Polityka” na najlepszy polski zespół muzyczny XX wieku. Otrzymali też nagrodę Prometeusz 2000 za największe osiągnięcia artystyczne w sztuce estradowej i szczególne zasługi dla kultury polskiej.
Bilety już dostępne w sprzedaży online:
Serdecznie zapraszamy!
POWRÓT