Wystawa „Dokumentalni” – relacja z wernisażu

03-03-2022 Aktualności

zdjecia0001_51913890105_o
„Jeden obraz wart jest tysiąca słów” – powtarzała przez lata Susan Sontag. Fotografię trafnie nazwała „Chwilą obdarzoną przywilejem trwałości”.
1 marca w naszym ośrodku odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej ,,Dokumentalni”
Dziękujemy wszystkim za udział w otwarciu wystawy. Szczególne podziękowania za obecność kierujemy do p. Mieczysława Żuk, reprezentującego Starostę Powiatu Przeworskiego i Zarząd Powiatu, p. Adama Kus, Kierownika Działu Technik Audiowizualnych i Cyfrowych WDK, autorów zdjęć tworzących wystawę: p. Małgorzacie Kusz Goya Kusz, p. Michałowi Drozd, Bogumiłowi Kloc, p. Andrzejowi Pado, p. Waldemarowi Sosnowskiemu. Wśród gości wernisażu była również Jola Mazurkiewicz, liderka Przeworska Grupa Fotograficzna. Nawiązane podczas wystawy kontakty pozwolą na wymianę doświadczeń i z pewnością zaowocują wspólnymi projektami fotografów z Przeworska i członkami grupy ,,Dokumentalni”.
Po zakończeniu wernisażu goście z Rzeszowa zapoznali się z działalnością kółek zainteresowań działających w MOK. Byli pod wrażeniem zdolności uczestników, pasji z jaką oddają się swojemu hobby. Nie omieszkali wykonać serii zdjęć uczestników podczas pracy, dokumentując tym samym proces powstawania modeli okrętów, samolotów i wyrobów ceramicznych.
Ci, którzy nie mogli pojawić się na wernisażu do końca marca mają możliwość zobaczyć wystawę. Do czego gorąco zachęcamy.