Wystawa Homeland Reflections – „Country Woman”

24-01-2022 Aktualności

Zdjecia0003
Richard Paul Evans, bestsellerowy pisarz amerykański, którego wszystkie jedenaście powieści gościło na listach hitów „The New York Timesa” powiedział:
,,Bez pasji jesteśmy skazani na przeciętność”.
Na pewno przeciętny nie jest Peter Bauer, autor wystawy ,,Country Woman”, której wernisaż odbył się 22 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku.
Peter Bauer – z natury obywatel świata, sercem przeworszczanin. Ponad 20 lat temu w Przeworsku stworzył swój pierwszy biznes. Dzisiaj jego firma B&P Engineering to marka znana na całym świecie. Człowiek biznesu z głową pełną pomysłów i pasji, pasjonat podróży, esteta, pisarz zainteresowany historią ludzi a przede wszystkim miłośnik sztuki. Twórca marki Homeland Reflections®, która powstała z jego inicjatywy w 2017 roku. Od zawsze pasjonował się sztuką i podróżami. Początkowo było to jednoosobowe hobby, które z czasem przerodziło się we współpracę wielu ludzi – artystów, grafików, malarzy. Sztandarowym projektem marki jest Country Woman. To wyjątkowa kolekcja obrazów, które podkreślają piękno różnych światowych kultur. W dziełach ważne są 3 komponenty – człowiek oraz otaczające go architektura i krajobraz. Country Woman to 25 niezwykle różnorodnych kreacji artystycznych, z których każda jest hołdem oddanym wybranemu miejscu na ziemi. Skupiającą się na człowieku, architekturze i krajobrazie, co wyróżnia je na tle innych.
Różnorodność poszerza ludzkie horyzonty oraz spojrzenie na świat, dzięki niej Ziemia jest tak wyjątkowym miejscem. Łącząc te wszystkie składowe, obrazy stanowią wyjątkową mapę wspomnień, która przenosi do miejsc towarzyszących nam na różnych etapach życia.
Bardzo ważnym elementem całości jest aplikacja Country Woman W aplikacji znajdziecie Państwo obrazy wraz z informacjami o budowlach, pomnikach i monumentach z których powstały suknie. Aplikacja pełni rolę edukacyjno – rozrywkową. Korzystając z niej można odkrywać nowe i ciekawe miejsca, a przy tym produktywnie spędzać czas. Dla każdego kraju przygotowana jest intuicyjna mapka na której zaznaczone są wszystkie znajdujące się na obrazie budynki. Przeglądając obrazy wystarczy kliknąć w wybrany element sukni, aby zobaczyć realistyczne zdjęcia obiektów i szczegółowe informacje na ich temat.
Aplikacja jest dostępna w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim. Można ją pobrać za darmo ze sklepu Google Play i App Gallery. Wkrótce będzie dostępna również na App Store!
W imieniu Pana Petera Bauera i własnym dziękujemy wszystkim, którzy byli naszymi gośćmi w sobotni wieczór, że w swoich napiętych grafikach znaleźliście Państwo czas aby skorzystać z naszego zaproszenia.
Wystawa będzie w naszym ośrodku czynna do 2 lutego. Zapraszamy.
POWRÓT