„Dziadek do orzechów”

16-09-2021 Aktualności

dziadek do orzechów

Serdecznie zapraszamy 28.11.2021r. na godzinę 18:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku na balet „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Royal Lviv Ballet. Bilety, w cenie 100 zł, do nabycia na stronie https://www.kupbilecik.pl/ oraz stacjonarnie w budynku MOK. Sprzedaż stacjonarna rozpocznie się w połowie października.

„Dziadek do orzechów” – balet w dwóch aktach „Dziadek do orzechów” to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet. „Dziadek do orzechów” powraca na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, to zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: „Taniec Wieszczki Cukrowej”, „Taniec hiszpański”, „Taniec arabski”, „Taniec chiński”, „Trepak” (Taniec rosyjski), „Taniec pasterski” oraz końcowy „Walc kwiatów”. Wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują wirtuozerię twórców i tancerzy baletu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach.

Royal Lviv Ballet to zespół złożony z solistów baletów rosyjskich (Maryjskiego i Bolshoi) oraz ukraińskich (Narodowego Lwowskiego i Narodowego Kijowskiego), kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, który szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują Victor Szczerbakov – solista i choreograf Bolshoi Ballet, odznaczony tytułem Honorowego Artysty Rosji, oraz profesor Olek Petryk – solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, Narodowy Artysta Ukrainy.

Dyskusyjne Spotkania Filmowe „małe kino WIELKIE FILMY”

30-08-2018 Aktualności

UWAGA
 Od września br. spotkania DSF-u odbywać się będą w ŚRODY o godz. 18.00 lub 18.30

„W świątyni kina” to tytuł kolejnego cyklu filmowego, który tworzyć będzie retrospektywa filmów Andrieja Tarkowskiego a także podtytuł pierwszego z filmów. Podczas kilku kolejnych spotkań naszego klubu „zajmować” się będziemy filmami kultowego rosyjskiego „poety ekranu” Andrieja Tarkowskiego, twórcy takich dzieł jak: Andriej Rublow, Solaris czy Zwierciadło. Właściwie wszystkie filmy Tarkowskiego wyrażają wielką tęsknotę reżysera za ewangelicznym ideałem, którym było dla niego duchowe dziecięctwo oznaczające pełnię wiary, nadziei i miłości. Filmy te ukazują jednak również – i to jest w nich niezwykle ciekawe – proces zbliżania się autora Andrieja Rublowa do ideału…/znak/. Podobno Andriej Tarkowski, kiedy był w przededniu swojego filmowego debiutu, brał udział w seansie spirytystycznym, na którym wywołano ducha niedawno zmarłego wybitnego poety rosyjskiego Borysa Pasternaka. Młody adept sztuki filmowej miał zadać mu pytanie: „Ile filmów nakręcę?”. „Siedem” – usłyszał w odpowiedzi. „Tylko siedem?” – upewniał się rozczarowany Tarkowski. „Siedem, ale dobrych” – pocieszył go duch poety. Anegdota anegdotą, ale jej profetyczny sens jednak okazał się prawdziwy, ponieważ Tarkowski rzeczywiście nakręcił tylko siedem pełnometrażowych  filmów, z których większość uznano za arcydzieła, przysparzające mu miana i sławy jednego z najwybitniejszych twórców światowego kina. /edukacja filmowa/.

Aleksander, pięćdziesięcioletni niedoszły aktor, pisarz, a także ateista, żyje z żoną, nastoletnią córką oraz synem w nadmorskiej posiadłości na odludziu. Gdy zostaje ogłoszony alarm ogłaszający atak nuklearny, Aleksander szukając pomocy zwraca się do Boga, oferując samego siebie, by w zamian apokaliptyczny holocaust w ogóle się nie wydarzył. Ostatni film zmarłego w 1986 roku reżysera, traktowany za jego duchowy testament twórczy. /filmweb/. Na kolejny film z serii „W świątyni kina” zapraszamy w środę 22 września br.  o godz. 18.00

o N1

W związku z wytycznymi Sanepidu prosimy, aby wszyscy uczestnicy spotkania mieli maseczki ochronne lub przyłbice.

Zajęcia kuglarskie

07-09-2021 Aktualności

„Sztuka zmywa z duszy kurz codziennego życia.” Jeśli jesteś odważny, interesujesz się sztuką uliczną i fascynujesz ogniem, zapraszamy Cię na zajęcia kuglarskie. Ta innowacyjna forma zajęć na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które cenią sobie kreatywność. Zajęcia te będą opierały się przede wszystkim na nauce animacji rekwizytami kuglarskimi w rytm muzyki. Uczestnicy będą mieli m.in. niepowtarzalną okazję poznać i opanować sztukę kręcenia poi, jazdy na monocyklu lub chodzenia na szczudłach. Zajęcia kuglarskie będą odbywały się w formie kreatywnej zabawy i warsztatów, dzięki którym uczestnicy zdobędą nowe umiejętność, rozwiną swoją koordynację ruchową oraz wyobraźnię. Już dzisiaj możesz sprawić, że twoja codzienność będzie wyglądała zupełnie inaczej… Wielki płomień rodzi się przecież z małej iskry… Serdecznie zapraszamy 🙂 

Zajęcia plastyczne

06-09-2021 Aktualności

„Każdy artysta był najpierw amatorem…” 🙂 Każdy kiedyś zaczynał 😉 Jeśli i Ty uwielbiasz malować, rysować, szkicować lub kolorować, a do tego masz cudowną wyobraźnię i fajne wyczucie koloru, zapisz się na nasze zajęcia plastyczne 🙂 I z nami „naucz się zasad jak profesjonalista, abyś mógł je łamać jak artysta.” Serdecznie zapraszamy 🙂 Zapisy już trwają! Po więcej szczegółów zapraszamy do sekretariatu lub pod numerem telefonu: 605 258 979

Nabór do kół zainteresowań na rok szkolny 2021/2022

01-09-2021 Aktualności

Serdecznie  WSZYSTKICH zapraszamy /osoby które już uczestniczyły w naszych zajęciach oraz wszyscy, którzy chcieliby zacząć „przygodę z MOK-iem” tj. nabyć nowe umiejętności, poznać nowych, ciekawych ludzi:)/ do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez nasz ośrodek.

 INFORMACJE i zapisy: sekretariat MOK, tel. 16 648 79 11, e-mail: mokprzeworsk@gmail.com

Jesienny nabór do szkółki muzycznej MOK Przeworsk

01-09-2021 Aktualności

Jeszcze nikt nigdy na siłę z nikogo muzyka nie zrobił, to musi wynikać z osobistego zaangażowania i zainteresowania. Gra na instrumencie przede wszystkim powinna sprawiać radość i przyjemność. I na te wartości przede wszystkim stawiamy. Jeśli nie wiesz co zrobić ze swoim wolnym czasem a masz, lub chcesz się dowiedzieć czy masz, predyspozycje muzyczne do gry na fortepianie, gitarze lub ukulele zapraszamy do naszej szkółki muzycznej.

„Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne.”

INFORMACJE I ZAPISY: sekretariat mok: tel. 16-648-79-11, e-mail: instruktorzymok@wp.pl /fortepian/, gm.mok.prz@gmail.com /gitara i ukulele/, lub bezpośrednio u instruktorów prowadzących zajęcia

 

Page 1 of 35 12345...»