24 WOŚP – podsumowanie

11-01-2016 Aktualności

wyniki

W jesienno-zimowej aurze, z pogodą jak w kalejdoskopie, minął tegoroczny 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Przeworska, Kańczugi i Gaci kwestowało 49 wolontariuszy zarejestrowanych w działającym już czwarty raz krajowym sztabie nr 2298 w Przeworsku. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na pediatrię i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Przeworski 24 Finał WOŚP rozpoczęliśmy już 9 stycznia o godzinie 19.00 na hali sportowej MOSiR, gdzie rozpoczęła się 24 godzinna akcja pn. Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej LELIWA Kręci WOŚP, podczas której można było pojeździć na stacjonarnym rowerze.

A w dzień finału od godziny 9.00 również w przeworskiej hali MOSiR odbył się turniej piłki nożnej dzieci z roczników 2007 i 2009, podczas którego na zorganizowanej aukcji udało się zebrać 1870 zł. oraz mecz Futsal Team Przeworsk vs Dukla Futsal Team. Organizatorami wydarzeń sportowych byli: MOSiR Przeworsk, szkółka piłkarska „Orzełek Przeworsk” oraz Futsal Team Przeworsk. Ponadto, podobnie jak w roku ubiegłym, Klub pływacki „Orlik Przeworsk” oraz przeworski WOPR w ramach 24 finału zorganizował „Pływanie z WOŚP”, które odbyło się na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku. W akcji, podczas której zebranych zostało 616,52 zł, wzięło udział 57 osób, które łącznie przepłynęło dystans 65 km i 550 m.

Punktualnie o godzinie 16.00 w sali widowiskowej MOK rozpoczął się koncert 24 Finału WOŚP. Jako pierwsze zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne z MOK Przeworsk tj. zespół taneczny PLUSIK, zespół wokalny DOLCE, zespół wokalny MOLTO, zespół taneczny PLUS i zespół wokalny BEMOL oraz soliści-instrumentaliści uczęszczający na kurs gitary tj. Dawid Rybczyński i Lena Laska. W kolejnym bloku muzycznym zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku tj. Szkolna Orkiestra Dęta pod kierownictwem Karola Rosoła, Trio fletowe oraz Kwartet fletów barokowych prowadzone przez Magdalenę Siwą – Kujawę, zespół perkusyjny pod kierownictwem Grzegorza Haśko oraz akordeonista Patryk Jamroży. Kolejnym punktem programu był występ czterech dżentelmenów w charakterystycznych kraciastych kamizelkach i beretach z pomponami czyli doskonale znanej wszystkim miłośnikom miejskiego folkloru Przeworskiej Kapeli Podwórkowej BEKA, która skocznymi piosenkami starała się rozbudzić nieco ospałą publiczność. Zanim na scenie pojawiła się ostatnia tego wieczoru grupa muzyczna tj. pagan-trash metalowa kapela STRZYGA swoich sił na scenie próbowała także grupa breakdance, której występ z pewnością podobać się mógł każdemu.

Tradycyjnie już w przerwach między występami kolejnych wykonawców odbywały się aukcje. Wylicytować można było bardzo wiele ciekawych rzeczy, wśród których znalazły się m.in.: prace plastyczne Krzyśka Urbana, Henryka Cebuli oraz absolwentów jarosławskiego „Plastyka”, prace z Koła Ceramiki i Batiku z MOK Przeworsk, gadżety WOŚP tj. m.in. t-shirty, płyta DVD, gra edukacyjna, kalendarze, zegar czy kubek termiczny. Poza tym wylicytowane zostały m.in.: uroczysta kolacja dla dwóch osób w Restauracji „Terapia”, zestaw upominkowy z „Orzeł” Przeworsk, pierniczki z Koła Gospodyń Wiejskich z Wolicy, piłka nożna ‚Euro 2016″ przekazana przez firmę MAAW Sport Przeworsk, albumy i płyty CD przekazane przez burmistrza Przeworska Leszka Kisiela, gadżety z banków Pekao i Banku Zachodniego WBK – oddziały w Przeworsku oraz kolacja z Agatą Sykałą. W tym miejscu składamy serdeczne dzięki wszystkim ofiarodawcom i tym którzy wsparli naszą aukcję: Fundacja WOŚP, Bank Zachodni WBK w Przeworsku, Bank Pekao, MAAW Sport Przeworsk, Restauracja „Terapia”, Henryk Cebula, Krzyszfot Urban, burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, Koło Ceramiki i Batiku MOK, Agata Sykała, Koło Gospodyń Wiejskich z Wolicy i Miejski Klub Sportowy „Orzeł Przeworsk”. Efektem finansowym aukcji była kwota 2836 zł.

Ostatnim i chyba najbardziej widowiskowym punktem programu był pokaz FIRESHOW, przygotowany przez grupę MASKARADA działającej przy naszym ośrodku.

Składamy serdeczne dzięki wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację tegorocznego 24 Finału WOŚP w Przeworsku tj.: Vision Optyk Przeworsk
Piekarnia „BAMAL”, Piekarnia „BUŁECZKA”, Zajazd „PASTEWNIK”, Restauracja „TERAPIA”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „GEMAR”, Hurtownia „LIMAR”, Bar „U Teresy” i Sklep „GROSZEK”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom z naszego sztabu nr 2298 kwestującym na ulicach miasta Przeworska, Kańczugi i Gaci oraz ich opiekunom a także wszystkim tym, którzy zapełniali orkiestrowe puszki wolontariuszy. Summa summarum udało na się zebrać 44 915,63 zł + 99,47 EUR, 3 GBP i 1 USD w tym:
– Przeworsk: 26 610,48 zł /w tym: aukcja: 2836 zł, aukcja MOSiR: 1870, pływalnia /WOPR/: 616,52 zł/, Kańczuga: 13 040,40 zł /+ ok 4200 zł indywidualne przelewy na konto WOŚP/ i Gać: 5 264,75 zł

Na zakończenie jako sztab składamy serdeczne dzięki dla MOK Przeworsk za organizację finałowego koncertu oraz dla wszystkich wykonawców, MOSiR Przeworsk, szkółce piłkarskiej „Orzełek” Przeworsk i Futsal Team Przeworsk za organizację Turnieju Piłki Nożnej, aukcji i meczu, PKTR Leliwa za akcję rowerową, Przeworskiemu WOPR i Klubowi Pływackiemu „Orlik” Przeworsk za organizację akcji pływackiej a także Ośrodkowi Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gaci za ponowne przyłączenie się do naszego sztabu.

Krajowy sztab nr 2298 w Przeworsku

FOTORELACJA

POWRÓT