XXV Przegląd „Godnie Święta” – Przeworsk 2020

03-12-2019 Aktualności

GODNIE ŚW20

XXV Przegląd „Godnie Święta” – Przeworsk 2020 odbył się 11 stycznia 2020 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku.i miał powiatowy zasięg. Przegląd obejmował zwyczaje i obrzędy związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w takich formach jak: jasełka, grupa kolędnicza oraz kolędy i pastorałki. W Przeglądzie wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. Przegląd miał na celu kultywowanie obrzędów i zwyczajów bożonarodzeniowych z naszego regionu, prezentację umiejętności wokalnych o aktorskich wykonawców oraz popularyzację śpiewania regionalnych kolęd i pastorałek.

Komisja artystyczna po wysłuchaniu i obejrzeniu 21 prezentacji w dwóch kategoriach przyznała :

GRAND PRIX

Ludowemu Zespołowi Śpiewaczemu „Dolanie” z Trynieckiego Centrum Kultury w Tryńczy

Kolędy i pastorałki

1. Wiktorii Wojas ze Szkoły Podstawowej nr2 w Przeworsku

2. Aleksandrze Uchman z 13. Przeworskiej Drużyny Harcerskiej „Kresy”

3. Zespołowi „Skowronki” z Parafii Nowosielce

1. Annie Biały ze Szkoły Podstawowej nr2 w Przeworsku

2. Anastazji Pasierbiewicz ze Szkoły Podstawowej nr2 w Przeworsku

3. Martynie Kokoszce z Parafii Nowosielce

4. Zespołowi wokalnemu ze Szkoła Podstawowa nr1 w Przeworsku

5. Julii Siuście ze Szkoły Podstawowej nr2 w Przeworsku

6. Zespołowi Hahułki z 13. Przeworskiej Drużyny Harcerskiej „Kresy”

7. Zespołowi”Grzęszczanie” z Grzęski

8. Zespołowi Śpiewaczemu z Rożniatowa

NAGRODA

Grupa kolędnicza

1. Teatrzykowi „Kolorowe Maski” za Herody ze Szkoły Podstawowej w Sieteszy

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.