Festiwal Modeli Latających RC – fotorelacja

26-06-2023 Aktualności

Zdjęcie-120

FESTIWAL MODELI LATAJĄCYCH RC✈️
✈️Pierwsze takie wydarzenie w Przeworsku. Festiwal został zorganizowany przez Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz MOSiR Przeworsk.
✈️Impreza ze względu sobotnich niesprzyjających warunków atmosferycznych została w całości przeniesiona na niedzielę 25.06.2023 r. na obiekt MOSiR przy ul. Budowlanych 9 w Przeworsku.
✈️Po otwarciu festiwalu o godzinie 10:00 swoje umiejętności zaczęli prezentować piloci podczas lotów pokazowych. Zaprezentowali niezwykle trudne i widowiskowe akrobacje wymagające wielu lat nauki i doświadczenia.
W locie można było zobaczyć m.in. modele szybowców, modele piankowców, model akrobacyjny Ekstra 330 o rozpiętości skrzydeł 2,70m (model pilotował Jacek Sczepaniak wspaniały pilot i przyjaciel modelarni MOK).
✈️Dla wszystkich przybyłych fanów lotnictwa dostępna była wystawa stacjonarna modeli samolotów RC z prywatnych kolekcji modelarzy i pilotów przybyłych z różnych części kraju na festiwal.
Zobaczyć można było m.in. samoloty typu Jet (odrzutowe), samoloty Ekstra do wykonywania akrobacji F3D, przedział samolotów historycznych Thunderbolt, samoloty rekreacyjne typu Cesna 152 i Piper Club 18A.
✈️Dla najmłodszych podczas festiwalu zostały zorganizowane warsztaty modelarskie, które poprowadził wielki pasjonat lotnictwa zaprzyjaźniony z MOK Jan Rybak z „ Fundacji Basia i Ja”. Uczestnicy warsztatów otrzymali upominki w postaci modeli samolotów do składania ze styropianu.
✈️Imprezę prowadził Andrzej Michalik. W sposób rzeczowy i obrazowy opisywał modele samolotów oraz wykonywane przez pilotów ewolucje podczas lotów pokazowych, dzięki czemu każdy mógł poznać świat lotnictwa RC.
✈️Serdeczne podziękowania dla przybyłych na zaproszenie pilotów wraz ze swoimi modelami samolotów: Grzegorza Zaparta, Roberta Muchy, Jacka Szczepaniaka, Grzegorza Górala. Szczególne podziękowania składa im dr Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, p.o. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Mirkiewicz oraz instruktor modelarni lotniczej Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzej Michalik.
Dziękujemy organizatorom i wszystkich przybyłym w tak licznym gronie na festiwal.
✈️Zapraszamy na jesienną edycje Festiwalu Modeli Latających RC.
Szczegóły niebawem.