Trzeci Przegląd Twórczości Kabaretowej Dziennych Domów Seniora „WESOŁY SENIOR” w Przeworsku

19-06-2023 Aktualności

Zdjecia0001

Za nami trzeci Przegląd Twórczości Kabaretowej Dziennych Domów Seniora „WESOŁY SENIOR” w Przeworsku.
Wydarzenie zorganizował Dzienny Dom „Senior+” w Przeworsku wraz z Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, we współpracy z Miejski Ośrodek Kultury Przeworsk oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przeworsku. Przegląd zrealizowano w ramach projektu „Fundusze Europejskie wokół nas”. Spotkanie stanowiło znakomitą okazje do pielęgnowania relacji międzyludzkich oraz miłego spędzenia czasu. Wydarzenie to przebiegło w atmosferze wyjątkowej radości, wzajemnej życzliwości i przyczyniło się do integracji zgromadzonych osób, a przygotowane atrakcje wywołały uśmiech na twarzach wszystkich obecnych.
W przeglądzie wystąpili:
Dzienny Dom Senior+ w Jarosławiu
Dzienny Dom „Senior+” w Lipniku
Dzienny Dom „Senior – WIGOR” w Białobokach
Dzienny Dom „Senior – WIGOR” w Pruchniku
Klub „Senior+” w Morawsku
Klub Seniora przy Gminie Przeworsk
Dzienny Dom Senior+ w Chotylubiu
Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów w Kosinie
Dzienny Dom Seniora „ Pogodny Senior” w Czelatycach
Dzienny Dom „Senior+” w Przeworsku
Po występach seniorów swój koncert zagrała Kapela Góralska Ciupaga ‼️
Kulminacją wydarzenia była integracyjna zabawa taneczna w rytm muzyki zespołu muzycznego Zespół Muzyczny METRO
Podczas przeglądu swoje stoiska wystawili:
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku – pracownicy prowadzili akcję z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia oraz oferowali wykonanie bezpłatnych badań – pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i tętna oraz poziomu glukozy we krwi,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku – ulotki tematyczne, dmuchane balony dla dzieci,
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku – stoisko rękodzieła artystycznego wykonywanego przez niepełnosprawnych uczestników,
Dom Miłosierdzia Dla Niepoprawnych Uchodźców Ukrainy Fundacji Wzrastanie – stoisko z chlebem domowych wypieków,
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej W Przeworsku – stoisko promujące Fundusze Europejskie – m.in. projekt realizowany przez MOPS w Przeworsku – Centrum Opieki Domowej „W potrzebie”.
Zadanie realizowane było w ramach projektu „Wsparcie procesu wdrażania RPO WP poprzez działania o charakterze informacyjno-promocyjnym, edukacyjnym i integracyjnym w ramach środków REACT-EU”. Finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2022. Celem głównym zadania była promocja oraz zwiększenie widoczności efektów korzystania z Funduszy Europejskich, poprzez prezentację dobrych praktyk realizowanych w procesie wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych z terenu miasta Przeworska w ramach projektu RPO WP 2014-2020.
Łączna wartość zadania: 45 000,00 zł
Patronat medialny wydarzenia objęli TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów i Gazeta Jarosławska.
Imprezę wsparli Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska oraz Piotr&Adam Baj Fizjoterapia. Serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z części koncertowej wydarzenia (więcej fotografii na stronie https://www.facebook.com/mops.przeworsk).