Zespoły Taneczne FLEX – podsumowanie sezonu 2022/2023

30-06-2023 Aktualności

Zespół Taneczny FLEX – podsumowanie sezonu 2022/2023
W ciągu ostatniego roku artystycznego Zespół Taneczny FLEX brał udział w wielu wydarzeniach oraz zanotował kilka osiągnięć. Pora więc na podsumowanie artystycznych zmagań sezonu 2022/2023.
25 listopada 2022 r. – III Powiatowy Przegląd Taneczny „KATARZYNKI”, Przeworsk
Podczas przeglądu, który odbył się w MOK Przeworsk, grupa FLEX Kids (wówczas jeszcze pod nazwą Zespół Taneczny „Plusik”) zdobyła II miejsce w II kategorii wiekowej (klasy I-IV szkoły podstawowej). Również grupa FLEX Junior (wtedy pod nazwą Zespół Taneczny „Plus”) odniosła sukces, zajmując II miejsce w III kategorii wiekowej (klasy V-VIII szkoły podstawowej).
12 kwietnia 2023 r. – Prezentacje Taneczne „SoloDance” 2023, Przeworsk
W konkursie „SoloDance”, organizowanym przez MOK w Przeworsku, Zespół FLEX reprezentowały 4 solistki: Alicja Dziedzic, Kalina Jarosz, Eliza Majcher, Julia Masztalerz.
Eliza Majcher z Grupy przedszkolnej FLEX zdobyła III miejsce w I kategorii wiekowej (przedszkola), natomiast III miejsce w II kategorii wiekowej (klasy I-IV szkoły podstawowej) wytańczyła Alicja Dziedzic z grupy FLEX Kids.
12 maja 2023 r. – XXXV Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Kaczucha 2023”, Krosno
Grupy FLEX Kids i Junior zaprezentowały swoje umiejętności na deskach krośnieńskiego RCKP, za co otrzymały wyróżnienia Koralowego Kaczego Pląsu podczas jubileuszowego Przeglądu „Kaczucha 2023”.
03 czerwca 2023 r. – XV Wojewódzki Przegląd Taneczny „Roztańczona Wiosna”, Głogów Małopolski
Spośród 17 zespołów choreografia grupy FLEX Kids zyskała uznanie Jury, które postanowiło przyznać pierwsze wyróżnienie w kategorii wiekowej 7-11 lat za pełną energii prezentację zatytułowaną „Kreci świat”.
Dodatkowo tancerki i tancerze grup Zespołu Tanecznego FLEX prezentowali swoje taneczne umiejętności podczas przeworskich imprez kulturalnych:
• 30 kwietnia 2023 r. – Międzynarodowy Dzień Tańca
• 27 maja 2023 r. – Obchody Dnia Matki i Dnia Działacza Kultury
• 04 czerwca 2023 r. – Miasto Dzieciom – Bawcie się razem z nami 2023
Ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem dla Zespołu Tanecznego FLEX było zaproszenie grup Kids i Junior do udziału w spektaklu tanecznym pt. „Historia jednej pary baletek”, który odbył 18 czerwca 2023 r. na scenie amfiteatru w Brzozowie. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Wójcik oraz Dyrektora Brzozowskiego Domu Kultury za zaproszenie FLEXów do współtworzenia tak cudownego widowiska.
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych grup, które w ciągu ostatniego roku zdobyły wyróżnienia i uznanie na różnych przeglądach, prezentacjach i spektaklach. To dowód na to, że talent, ciężka praca oraz zaangażowanie zawsze procentują!
Dziękujemy wszystkim członkom Zespołu za cały rok pracy. Dziękujemy również Panu Grzegorzowi Matuszkowi – instruktorowi grup.
Na koniec ogromne podziękowania dla rodziców tancerzy za zaufanie, wsparcie i zaangażowanie.
Już nie możemy się doczekać kolejnych artystycznych wyzwań! ❤️