XXIII Przegląd „Godnie Święta”

22-01-2018 Aktualności

This slideshow requires JavaScript.

 

XXIII Przegląd „Godnie Święta” – Przeworsk 2018 odbył się 20 stycznia 2018 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku i miał powiatowy zasięg.
Przegląd obejmował zwyczaje i obrzędy związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w takich formach jak: Jasełka, Grupa Kolędnicza i Kolędy i Pastorałki. W Przeglądzie wzięły udział dzieci , młodzież i dorośli . Przegląd miał na celu kultywowanie obrzędów i zwyczajów  bożonarodzeniowych z naszego regionu, prezentację umiejętności wokalnych o aktorskich wykonawców oraz popularyzacje śpiewania regionalnych kolęd i pastorałek.

Komisja artystyczna po wysłuchaniu i obejrzeniu 16 prezentacji w trzech kategoriach przyznala nagrodę Grand Prix Ludowemu Zespołowi Śpiewaczemu „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej. Nagrody otrzymali:Grupa kolędnicza z Przedszkola Miejskiego Nr2 w Przeworsku,

Jasełka z Przedszkola Miejskiego nr3  w Przeworsku, Marcelina Osikowska i Antonina Osikowska ze Szkoły Podstawowej w Białobokach,Lena Laska ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Przeworsku,

Ola Uchman ze Szkoły Podstawowej Nr3 w Przeworsku i z ZHP, Marcelina Cieślak ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Przeworsku.

Wyróżnienia wręczono: Grupie Międzyszkolnej z 7B i ZHP Szkoły Podstawowej Nr1 i 3 i ZHPw Przeworsku, Antoninie Jakielaszek z Miejsko Gminnego Przedszkola w Kańczudze, Michalinie Szczygieł ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Przeworsku i Zosi Flak ze Szkoły Podstawoweh w Chałupokach.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

 

 

PROTOKÓŁ

POWRÓT